Medycyna i chirurgia skórna: zintegrowany program dermatologiczny

Waga i rozmiar zrobiły na mnie wrażenie, gdy wyjąłem z opakowania dwa tomy medycyny skórnej i chirurgii. Obie książki ważą około 15 funtów i zajmują prawie 5 cali miejsca na półce. W obszernej czarnej oprawie ze złotym i czerwonym nadrukiem, Medycyna skórna i chirurgia opatrzona jest napisami Zintegrowany program dermatologiczny. Zacząłem polować na dysk CD-ROM w pakiecie, ponieważ nie mogłem zrozumieć, jak książkę można uznać za zintegrowany program. Znalazłem odpowiedź w przedmowie (po przejściu 18 stron autorów). Książka jest wizytówką programu edukacyjnego powiązanych książek, w tym Atlas of Cutaneous Surgery (June K. Robinson i wsp., Red. Philadelphia: WB Saunders, 1996), Medycyna skórna i chirurgia: Self Assessment and Review (Jeffrey S. Dover, red., W porozumieniu z Kennethem A. Arndt i wsp. Filadelfia: WB Saunders, 1996) i kieszonkowym przewodnikiem do medycyny skórnej i chirurgii (Jeffrey S. Dover, red., We współpracy z Brooke A. Jackson i in. w porozumieniu z Kennethem A. Arndt i wsp. Filadelfia: WB Saunders, 1996). Te części programu nie pochodzą z flagowej książki, ale zamiast tego są dodatkowe przedmioty do zakupu, podobnie jak elektronika peryferyjna potrzebna do komputera. W celu dalszej integracji medycyny skórnej i chirurgii, redaktorzy poprosili autorów o przedstawienie dermatologii klinicznej jako mieszanki dermatopatologii, mechanizmów chorobowych oraz terapii medycznych i chirurgicznych. Redaktorzy są utalentowanymi, innowacyjnymi dermatologami, a ich talent do innowacji zapowiada się w tytułach nagłówków sekcji: wszystkie pytania. Na przykład rozdział zatytułowany jest Czym jest normalna skóra. I rozdział 2, Co robi normalna skóra. Chociaż te rozdziały można by nazwać normalną skórą i fizjologią , i chociaż róża pod innym imieniem pachnie jak słodko, ich nagłówki jakoś magicznie przekształcają wymagane wstępne rozdziały w naukę podstawową w dynamiczne, interesujące relacje.
Redaktorzy twierdzą, że zorganizowali dermatologię w kategorie praktyczne . Cóż, przynajmniej zrobili zaszczytną próbę. Ilekroć miksujemy sekcje dotyczące morfologii (np. Jakie choroby powodują pęcherze na skórze. ) Z rozdziałami poświęconymi patobiologii (np. Jakie zaburzenia występują przy zapalnej skórze. ), Etiologii (np. Jakie infekcje i infekcje wpływają na skórę. ) I struktura (np. Jakie choroby zmienią włosy, paznokcie i gruczoły potowe. ), Będzie musiało się pokrywać, opuszczać i arbitralnie przypisywać. Trudno jednak wyobrazić sobie lepszy wysiłek; wszystkie podręczniki dermatologii zmagają się z niemożliwością zorganizowania zestawu chorób skórnych o różnych przyczynach i pozorach.
Bardzo podoba mi się ta praca, ponieważ jest aktualna, wyczerpująca, zapraszająca, łatwa do czytania i ogólnie autorytatywna. Na razie stoi na mojej półce jako mój wybór. Kupujący, proszę zauważyć: to jest książka informacyjna. Kupujący najprawdopodobniej nie będzie czytał jej na okładce, tak jak można przeczytać W. Mitchella Samsa, Jr., i Peter J. Lynch s Principles and Practice of Dermatology (New York: Churchill Livingstone, 1990) lub szeregu prostszych podręczników dla studentów i lekarze z mniejszą potrzebą głębi Chociaż prawdopodobnie nie jest tak kompleksowy jak czterotomowy standard złota, Textbook of Dermatology (Arthur Rook i wsp., Oxford, England: Blackwell Scientific, 1968), Medycyna skórna i chirurgia zawiera wystarczającą ilość aktualnych informacji, które zwykle zamyka książka poczucie, że nie trzeba konsultować się z żadnymi dodatkowymi informacjami. Co więcej, podręcznik Rook a jest małą pomocą jako odniesienie chirurgiczne.
Ta praca ma tylko kilka kolorowych zdjęć (zgrupowanych na kilku stronach we wczesnej fazie książki), ale dermatolodzy i inni, którzy potrzebują książki o tym zakresie, prawdopodobnie nie potrzebują kolorowych fotografii.
Przy cenie katalogowej 250 $, praca ta oferuje prawdziwą wartość dla mieszkańców dermatologii i lekarzy, głównie specjalistów, poszukujących podręcznej książki do konsultacji w biurze, gdy widzą pacjentów. Kosztuje tylko około 17 dolarów za funt!
Mark V. Dahl, MD
University of Minnesota Medical School, Minneapolis, MN 55455

[patrz też: citalopram, alemtuzumab, polyporus ]
[podobne: rumień brzeżny, rwa barkowa leczenie, rwa ramienna objawy ]